faq

Ile lat musi mieć moje dziecko, aby mogło uczęszczać do Waszego przedszkola?
Przedszkola mogą przyjmować dzieci dokładnie od dnia, w którym skończą dwa i pół roku. Zalecany wiek dziecka, które powinno rozpocząć naukę w przedszkolu Montessori to 2,5 do 3,5 roku, a pierwszeństwo miejsc mają dzieci w tym wieku. Program przedszkolny Montessori opiera się na tym, że dziecko uczęszcza do niego przez pełne trzy lata, od trzeciego do szóstego roku życia. Maksymalne korzyści z uczęszczania do programu odnoszą dzieci w wieku od dwóch i pół do trzech lat, które uczęszczają przez całe trzy lata.
Czy moje dziecko musi być nauczone korzystania z toalety, aby mogło uczęszczać do przedszkola?
Tak, Państwa dziecko musi przestać korzystać z pieluszek zanim zacznie uczęszczać do przedszkola. Jeśli Państwa dziecko niedawno przestało nosić pieluszki, należy pamiętać, aby zapewnić mu duży zapas ubrań, w które będzie mogło się przebrać w razie jakichkolwiek wypadków w toalecie, i które mogą wymagać regularnej wymiany.
Jak mogę przygotować moje dziecko do rozpoczęcia uczęszczania do przedszkola?
Jest wiele różnych sposobów. Można uczestniczyć z dzieckiem w poranku otwartym, jeśli taki jest zaplanowany. Można wypożyczyć z dzieckiem książeczki z naszej biblioteki z książkami dla dzieci w języku angielskim, traktując to jako powód do kilkukrotnego odwiedzenia nas zanim dziecko rozpocznie okres adaptacyjny. Można zarezerwować dzień, w którym przyjdą Państwo do przedszkola o godzinie 12.00 w dniu, w którym dzieci uczęszczające do przedszkola będą spędzać czas na dworze (a więc nie w dni, w które pada deszcz lub jest zła jakość powietrza). Można wejść z dzieckiem do klasy i spędzić trochę czasu z jego nauczycielem, aby umożliwić dziecku oswajać się z otoczeniem sali w spokojny sposób.
Jak wygląda okres adaptacyjny dla nowego dziecka?
Krok po kroku. Nowe dziecko zazwyczaj przychodzi do przedszkola na półtorej godziny pierwszego dnia, choć niektóre dzieci mogą zmęczyć się wcześniej, a inne mogą czuć się komfortowo nieco dłużej. Rodzic musi być łatwo dostępny podczas okresu adaptacyjnego, aby w razie potrzeby móc odebrać dziecko w krótkim czasie. Jeśli dziecko będzie zmęczone lub zdenerwowane oczekujemy, że będą Państwo dostępni, aby je natychmiast odebrać. Chcemy, aby dziecko miało pozytywne odczucia związane z pobytem w naszym przedszkolu i potrzebujemy Państwa wsparcia w tym zakresie w pierwszych dniach. Stopniowo zwiększamy ilość czasu, który dziecko spędza w przedszkolu, dzień po dniu, w miarę jak zaczyna czuć się coraz bardziej komfortowo w naszym środowisku.
Czy mogę być w przedszkolu z moim dzieckiem podczas pierwszych dni?
Oczekujemy, że dziecko będzie uczęszczało do przedszkola bez Państwa obecności w klasie. Nie zezwalamy rodzicom na przebywanie z dzieckiem w klasie, gdy dziecko rozpoczyna okres adaptacyjny. Mamy ograniczoną ilość miejsca w salach i obecność rodziców w klasie z nowym dzieckiem zakłóca organizację i funkcjonowanie klasy. W celu przygotowania dziecka do uczęszczania do przedszkola, proszę zapoznać się z odpowiedzią na powyższe pytanie "Jak mogę przygotować dziecko do rozpoczęcia uczęszczania do przedszkola?".
Jak wygląda rozkład dnia dzieci?
Dzieci przychodzą do przedszkola między 8.30 a 9.00 rano. Poranny czas nauki trwa od 9.00 do 12.00. Podczas porannych zajęć dzieci korzystają z materiałów edukacyjnych Montessori, a następnie około godziny 11.30 mają zajęcia grupowe, które kończą poranny czas nauki. Jeśli pozwala na to pogoda i jakość powietrza, dzieci wychodzą na dwór między 12.00 a 13.00. Po zajęciach na dworze, od godziny 13.00 jest obiad. Po obiedzie młodsze dzieci mogą położyć się na niskim łóżku, aby się zdrzemnąć, a starsze mogą poczytać książkę. Popołudniowy czas nauki trwa od 14.00 do 16.00 i może być zakończony zajęciami grupowymi, np. czytaniem dzieciom bajki przez nauczyciela. Dzieci, które nie są zapisane na opiekę przedszkolną, powinny zostać odebrane o godzinie 16.00.
Kiedy moje dziecko musi przybyć do przedszkola?
Państwa dziecko powinno być codziennie w swojej klasie do godziny 9:00. W programie Montessori ważne jest, aby dzieci zaczynały dzień punktualnie, aby w pełni wykorzystać wszystkie doświadczenia związane z nauką i językiem, które oferuje program. Ponieważ jednym z naszych najważniejszych celów jest rozwijanie koncentracji u dzieci, bardzo problematyczne dla organizacji klasy jest spóźnianie się dzieci - rozprasza to dzieci, które przybyły na czas i są już gotowe do pierwszych zadań edukacyjnych w danym dniu. Dzieci odnoszą również korzyści z ustalonej codziennej rutyny, gdzie wiedzą, czego się spodziewać, a rzeczy w ciągu dnia dzieją się o stałych porach.
Czy moje dziecko może uczęszczać do przedszkola w krótszym wymiarze godzin lub przez mniejszą liczbę dni?
Podczas okresu adaptacyjnego, stopniowo wydłużamy czas pobytu dziecka w przedszkolu. Oczekujemy, że kiedy dziecko poczuje się dobrze w naszym programie, będzie uczęszczało do przedszkola codziennie do godziny 16.00. Ważne jest, aby dzieci uczęszczające do przedszkola Montessori uczęszczały do niego przez 7 godzin dziennie, aby w pełni wykorzystać środowisko Montessori z nauczycielem przeszkolonym w Montessori, jak również po to, aby spędzić czas w środowisku anglojęzycznym, w szczególności z nauczycielem native speakerem. Ilość czasu potrzebnego na przygotowanie się do pozostania do godziny 16.00 różni się w zależności od dziecka. Dla niektórych dzieci może to być kwestia kilku tygodni, a dla innych kilku miesięcy. Jednakże, od dzieci w drugim roku programu przedszkolnego oczekuje się, że będą uczęszczać na zajęcia do końca dnia przedszkolnego o godzinie 16.00.
Czy moje dziecko może się zdrzemnąć w przedszkolu?
Tak, młodsze dzieci zazwyczaj muszą się przespać po obiedzie. W tym celu zapewniamy niskie łóżka. Dzieci zazwyczaj ucinają sobie drzemkę między godziną 14.00 a 15.30. Następnie jedzą podwieczorek i mogą uczestniczyć w popołudniowych zajęciach edukacyjnych zanim zostaną odebrane przez rodzica/opiekuna.
Book a tour