Zasoby Montessori dla Rodziców

 
 
Dla bardziej dogłębnych informacji o tym, jak stosować podejście Montessori do wychowania dziecka, gorąco polecamy 5-tygodniowy kurs online dla rodziców oferowany przez Montessori Family Alliance: Parenting Puzzle: 2nd Edition | Montessori Foundation | MFA | IMC. „W ciągu pięciu tygodni, (kurs) przedstawia strategie i praktyczne przykłady, które można wykorzystać od razu, w celu wprowadzenia spokoju i swobody do swojego domu, oraz utworzenia bezpiecznej przystani dla całej rodziny, pozbawionej walki o władzę i dającej początek radości.
Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się, jak wdrożyć podejście Montessori w domu z dzieckiem, polecamy książkę 'How to Raise an Amazing Child the Montessori Way ' autorstwa Tima Seldina, dostępną na amazon.com.
Wskazówki dotyczące urządzania domu i sypialni dziecka w oparciu o metodę Montessori można znaleźć na polskiej stronie www.kukumag.com.
Inną przydatną stroną jest www.mariamontessori.com, stworzona przez Administratorów Montessori w celu dostarczenia rodzicom przydatnych informacji na temat metody Montessori.
Book a tour