Proces przyjęcia

Proces przyjęcia

Dziękujemy za zainteresowanie Angielskim Przedszkolem Montessori.  Uwielbiamy poznawać nowe rodziny i rozmawiać o tym, co przedszkole ma do zaoferowania.  Każdy wniosek jest starannie rozpatrywany, aby znaleźć najlepsze dopasowanie pomiędzy dzieckiem, jego rodziną i przedszkolem.

Dążymy do tego, aby w naszych klasach panowała równowaga pomiędzy grupami wiekowymi i płciami. Staramy się również utrzymać jak największy odsetek dzieci, które przebywają w środowisku edukacyjnym Montessori od zalecanego wieku trzech lat.

 

Priorytetowo traktujemy rodzeństwo zapisanych dzieci, dzieci z rodzin absolwentów oraz dzieci naszego grona nauczycielskiego i pracowników.

 

Wstępny kontakt

Wiele zapytań zaczyna się od wstępnego kontaktu telefonicznego lub mailowego.  Inną opcją jest zarezerwowanie wizyty za pomocą systemu rezerwacji internetowej na dole strony.  Prowadzimy również dni otwarte w niektóre sobotnie poranki, aby można nas było odwiedzić. Bieżące informacje na temat dni otwartych można znaleźć śledząc sekcję wydarzeń na naszej stronie na Facebooku.

 

Obserwowanie klasy przy pracy

Dwujęzyczna klasa Montessori wygląda zupełnie inaczej niż jednojęzyczny program konwencjonalny.  Zachęcamy zainteresowanych rodziców do uczestnictwa w obserwacji w naszej klasie któregoś dnia rano, aby mogli przekonać się na własne oczy, jak metoda Montessori wygląda w praktyce i jak język angielski jest używany przez dzieci i nauczycieli.  Po obserwacji omówimy z Państwem Państwa wrażenia.  Na obserwację należy przyjść bez dziecka.

 

Spotkanie informacyjne

Spotkanie informacyjne dla zainteresowanych rodziców stanowi ważną okazję do rozważenia kwestii "dobrego dopasowania" pomiędzy rodzicami a przedszkolem.  Dostarcza ono podstawowego zestawu informacji na temat Montessori i dwujęzyczności, na którym można oprzeć swoją decyzję, czy jesteśmy potencjalnie odpowiednim przedszkolem dla Państwa dziecka.

 

Okres adaptacyjny

Po obserwacji klasy przez oboje rodziców i ich uczestnictwie w spotakniu informacyjnym oraz gdy miejsce dla dziecka jeset dostępne, zapraszamy dziecko na dwutygodniowy okres adaptacyjny.  Daje to rodzicom i nauczycielom możliwość sprawdzenia, jak dziecko reaguje na środowisko Montessori.  Po pomyślnym zakończeniu okresu adaptacyjnego, rodzina otrzymuje propozycję podpisania pełnej umowy na miejsce dla swojego dziecka w English Montessori Preschool.

 

Book a tour