Kadra

Bronwen Allen  Dyrektor

Bronwen Allen urodziła się w Kanadzie, gdzie jako trzyletnia dziewczynka sama uczęszczała do dwujęzycznego, angielsko-francuskiego przedszkola Montessori. Gdy podrosła, od czwartego roku życia pobierała nauki w Anglii, kończąc edukację dyplomem na wydziale teologii uzyskanym w 1997 roku na Uniwersytecie Durham. Po przyjeździe do Polski zdobyła kwalifikacje nauczyciela języka angielskiego, po czym pracowała w prywatnych szkołach językowych, gdzie specjalizowała się w nauczaniu dzieci.

 

Posiada blisko 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu oświatą - 10 lat w zakresie prowadzenia prywatnych szkół językowych i blisko 10 lat w prowadzeniu programów Montessori.  Uczestniczyła w szkoleniach dla nauczycieli przedszkoli i szkół Montessori (zarówno dla klas 1-3, jak i 4-6 szkoły podstawowej) w Polskim Instytucie Montessori oraz w licznych konferencjach i warsztatach z zakresu pedagogiki Montessori i zarządzania szkołą.

 

Ma męża Polaka i jest mamą dwóch dwujęzycznych dzieci Montessori – córki i syna.

‘Moją pasją jest dydaktyka, język angielski, dwujęzyczność i metoda Montessori. Uwielbiam satysfakcję, jaką daje obserwowanie, jak małe dzieci rozkwitają w otoczeniu przedszkolnym Montessori.  Jestem głęboko przekonana, że wspomagające edukację międzynarodowe otoczenie w połączeniu z metodą Montessori zapewnia naszym dzieciom możliwość przeżycia w przedszkolu jedynego w swoim rodzaju, niezwykłego doświadczenia.’

Anna Guzik  Zastępca Dyrektora

Anna Guzik ma 10 doświadczenia w administracji przedszkolnej w przedszkolu Montessori.  Ukończyła studia magisterskie na kierunku Finanse i bankowość-specjalizacja Finanse i handel międzynarodowy oraz studia podyplomowe na kierunku wywieranie wpływu i psychologia biznesu.  Uczestniczyła w szkoleniu administracji przedszkola Montessori prowadzonym przez Polski Instytut Montessori, jak i również uczestniczyła w międzynarodowych konferencjach Montessori.

 

‘Dlaczego pracuję w EMP? Bo praca w otoczeniu zgodnym z filozofią Marii Montessori sprawia mi przyjemność, codziennie przychodzę z uśmiechem, bo robię to, co lubię pozostając w ciągłym ruchu, gdyż trudno mnie zatrzymać i za mną nadążyć :)

 

Staram się swoją niespożytą energię przelewać na codzienne sytuacje, chętnie służąc pomocą i wsparciem a od dzieci przejmuję radość i pomysły, którymi codziennie mnie zaskakują i inspirują do dalszego działania.

 

Jaka jestem?  Energiczna, zawsze uśmiechnięta, pełna zapału i chęci do działania; prywatnie-żona swojego męża i właścicielka nieposkromionej suczki Nessie. Uwielbiam owczarki niemieckie, jestem entusiastką lotnictwa i samolotów pasażerskich. Jestem miłośniczką: jazdy na nartach, siatkówki (grałam przez 12 lat), kryminałów Agathy Christie, lubię gotować i piec smakołyki, kocham podróżować i poznawać nowych ludzi. Ludzie mówią o mnie, że dla mnie nie ma rzeczy niemożliwych. A ja co o sobie powiem? Doceniam to, co mam, uwielbiam naszych podopiecznych, lubię swoją pracę i każde czekające nowe wyzwanie.’

Oliwia Nowak  Nauczycielka Przedszkolna

Nazywam się Oliwia Nowak, jestem nauczycielką języka angielskiego oraz nauczycielką edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Ukończyłam również kurs przedszkolny Montessori organizowany przez Polski Instytut Montessori w Warszawie. Bardzo lubię pracę z dziećmi i cieszę się, że mogę być świadkiem rozwoju ich umiejętności i kształtowania osobowości. Metoda Montessori jest szczególnie bliska mojemu sercu ponieważ pozwala mi na indywidualne podejście do każdego dziecka oraz skupieniu się na potrzebach i emocjach dzieci.

 

Prywatnie jestem szczęśliwą Żoną i Matką, lubię wędrówki górskie, kontakt z naturą, podróżowanie oraz rodzinne gotowanie. W wolnych chwilach chętnie zgłębiam swoją wiedzę na temat psychologii dziecięcej i rodzicielstwu bliskości.

 

Anita Chrystowska  Nauczycielka Przedszkolna

Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale Filologii. Ukończyłam studia pierwszego stopnia na kierunku Filologia angielska nauczycielska z informatyką. Obecnie kończę swoje kształcenie w kierunku nauczyciela przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Jestem także w trakcie kursu Montessori w Polskim Instytucie Montessori, gdzie poznaję i utrwalam znajomość tej filozofii w kontekście dzieci w wieku przedszkolnym.

 

Uwielbiam przebywać z dziećmi – mają w sobie ogromne pokłady radości i są niezwykle ciekawe świata, co inspiruje mnie do poznawania świata. Ciekawość świata w świetny sposób wspiera metoda Montessori – dzięki dostosowaniu otoczenia do dziecka i jego zainteresowań.

 

Interesuję się grafiką komputerową, literaturą oraz astronomią.

Kim Rapson  Native Speaker

Nazywam się Kim Rapson, urodziłam się i wychowałam w RPA. W 2016 roku studiowałam i uzyskałam certyfikat w zakresie edukacji Montessori dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. W 2017 roku przyjechałam do Polski i bardzo mi się tutaj podoba! Podczas mojego pobytu w Polsce uzyskałam również certyfikat w zakresie nauczania języka angielskiego jako języka obcego i uczę się nadal, aby móc pomagać dzieciom w zaspokajaniu ich potrzeb. Wierzę, że podstawy przyszłości naszych dzieci zaczynamy budować właśnie w wieku przedszkolnym, tak aby mogły kiedyś zostać kimkolwiek zechcą, lekarzami, nauczycielami, artystami itd. Lubię środowisko Montessori, ponieważ pozwala ono dzieciom rozwijać się w tempie, które im odpowiada.

Rebecca Dihwa  Native Speaker

Posiadam dyplom Institute of Bankers oraz dyplom z pedagogiki wczesnoszkolnej Montessori Center International w Londynie dla dzieci w wieku 2-6 lat. Dzieci są moją pasją, darzę je miłością i cieszę się z mojej pracy nauczycielki-przewodniczki Montessori, kiedy widzę jak dzieci stają się lepszymi obywatelami świata. Moje hobby to działalność charytatywna, gotowanie i zwiedzanie różnych miast i miasteczek oraz poznawanie różnych kultur świata.

Julia Alter-Stokowska  Nauczycielka Przedszkolna

Z wykształcenia jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Ukończyłam kursy wczesnej edukacji Montessori organizowane przez Karen Tyler oraz przez Polski Instytut Montessori, a także studia podyplomowe na kierunku nauczanie języka angielskiego w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Z przedszkolem jestem związana już od 2011 roku. Pracując z dziećmi przekonałam się, że w każdym dziecku tkwi bardzo duży potencjał rozwojowy i to do nas dorosłych, nauczycieli należy stworzenie im takich warunków, aby mogły go w pełni wykorzystać. Największą radość w pracy z dziećmi sprawia mi towarzyszenie w ich poznawaniu świata. Wiem, że obserwując dzieci możemy się wiele od nich nauczyć.

 

Prywatnie jestem mamą dwóch skarbów, Mai i Mikołaja, które na codzień dostarczają mi wielu powodów do radości, jednocześnie uczą bycia cierpliwym i wyrozumiałym.

Dawid Guzik Gimnastyka Korekcyjna

Jestem dyplomowanym fizjoterapeutą, ukończyłem studia na kierunku fizjoterapia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Dąbrowie Górniczej. Pracę w English Montessori Preschool uważam za bardzo interesującą i dającą wiele satysfakcji zawodowej. Lekcje gimnastyki z małymi dziećmi wymagają od nauczyciela doświadczenia, koncentracji i odpowiedzialności. Dlatego też daję z siebie 100%, aby sprostać indywidualnym potrzebom każdego dziecka. Ich uśmiech jest najlepszym podziękowaniem za moją pracę i daje mi ogromną satysfakcję.

 

Dawid Guzik pracuje w przedszkolu od 10 lat.

Magdalena Gruszka  Psycholog

Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą w trakcie szkolenia w nurcie systemowym. Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Śląskim. Na bieżąco podnoszę swoje kwalifikacje poprzez udział w szkoleniach, studiach podyplomowych, kursach czy certyfikacjach o tematyce psychologicznej lub pokrewnej. Od ponad 5 lat pracuję z dziećmi i młodzieżą oraz rodzinami. Praca ta pozwala mi codziennie na nowo poznawać otaczający świat i fascynować się nim. W metodzie Marii Montessori moja uwagę najbardziej zwraca podążanie za dzieckiem w jego aktywności, kolejnych krokach w rozwoju oraz byciu niepowtarzalnym, co daje mi ogromną satysfakcję i zwraca uwagę na różnorodność świata, a w tym społeczeństwa.

Natalia Moćko  Logopeda

Logopeda, neurologopeda, surdologopeda, tyflopedagog, adiunkt w Instytucie Języka Polskiego na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Ukończone studia logopedyczne, udział w licznych konferencjach naukowych, szkoleniach i warsztatach doskonalących: zarówno krajowych, jak i zagranicznych, w charakterze prelegenta i uczestnika. Czynnie pracująca jako logopeda. Autorka artykułów o tematyce logopedycznej oraz językoznawczej, publikowanych w czasopismach naukowych i publikacjach pokonferencyjnych.

‘Ogromną radość sprawia mi asystowanie dziecku podczas wprowadzania go w świat komunikacji oraz kształtowanie umiejętności pięknej i poprawnej wymowy. Te zdolności umożliwiają dziecku śmiałe wkroczenie w dalsze życie, jestem więc przekonana o tym, że moja praca jest naprawdę ważna.’

Book a tour